Od wizji do rzeczywistości – pierwsza inicjatywa zespołu Transformation Team z PMI Poland Chapter, która pomaga liderom w transformacji organizacji

Opublikowane przez Mateusz Religioni w dniu

Adriana Proszak

Prowadzenie organizacji to wyzwanie, które  bardzo często wiąże się z koniecznością dostosowywania się do nieprzewidywalnych wewnętrznych i zewnętrznych sił, które oddziaływują na każdą organizację. Pytanie, czy liderzy, którzy zarządzają tymi organizacjami, muszą być bierni wobec tych sił? Czy może istnieje sposób, aby stawić im czoła i samodzielnie kształtować ich przyszłość?
Odpowiedzią na te pytania jest powołanie zespołu w ramach PMI Poland Chapter, który za cel stawia sobie pomaganie liderom w przekształcaniu organizacji w sposób, który nie tylko pozwala przetrwać, ale także odnosić sukcesy i zmieniać różne obszary biznesu.

Dlaczego ta inicjatywa jest tak ważna?

W dzisiejszym świecie, aby być skutecznym liderem, nie wystarczy tylko reagować na zmiany i dostosowywać się do nowych warunków, trzeba również działać proaktywnie, wytyczając nowe kierunki i identyfikując nowe możliwości. Aby to osiągnąć, liderzy potrzebują wsparcia i narzędzi.

Jednym z  takich rozwiązań jest inicjatywa Brightline®, stworzona wspólnie z wiodącymi globalnymi organizacjami przez Project Management Institute (PMI), która dostarcza liderom niezbędnej wiedzy, narzędzi i rozwiązań pomagających im skutecznie przekształcać wizje organizacji w rzeczywistość. 

Liderzy muszą zdawać sobie sprawę, że przemiany nie zaczyna się od nich samych, ale od mobilizacji zasobów i potencjału swoich pracowników. To oni realizują wizję i kreują pomysły, które mogą przekształcić się w innowacje. Dlatego ważne jest, aby zachęcać do pracy zespołowej, wspierać kreatywność i dawać pracownikom zasoby potrzebne do przekształcenia tych pomysłów w realne projekty. Dlatego jednym z kluczowych punktów programu Brightline® jest rozpoznanie siły tkwiącej w całej organizacji. Ponadto w ramach tej inicjatywy, liderzy otrzymują wsparcie w procesie projektowania i realizacji strategii.

Co możemy wspólnie zrobić?

W ramach implementacji tej inicjatywy na polskim rynku zespół PMI PC Transformation Team stawia na trzy główne obszary, które mogą przyczynić się do skutecznego przekształcania organizacji:

  1. Wiedza i praktyka: Zapewnienie liderom dostępu do aktualnej wiedzy i najlepszych praktyk z zakresu transformacji organizacji. Dzięki temu liderzy będą mogli podejmować bardziej świadome decyzje i lepiej zaprojektować procesy transformacyjne.
  2. Budowanie potencjału: Organizacje poszukujące wiedzy i  doświadczeń z obszaru transformacji będą mogły korzystać z przygotowanej przez ekspertów bazy wiedzy, a także brać udział w wydarzeniach. 
  3. Networking: Dzięki możliwościom nawiązywania kontaktów z innymi liderami, Transformation Team umożliwi wymianę doświadczeń i rozwijanie pomysłów związanych z strategią i transformacją na polskim rynku. To wartość dodana i wsparcie dla liderów, którzy planują wprowadzać zmiany do swoich organizacji.

Warto podkreślić, że inicjatywa PMi PC Transformation Team nie jest przeznaczona tylko dla liderów dużych korporacji. Jej celem jest wspieranie kadry kierowniczej w każdej organizacji, niezależnie od branży czy lokalizacji geograficznej. Jeśli jesteś odpowiedzialny za wyniki lub zarządzanie wdrażaniem strategii w swojej firmie na polskim rynku, to zachęcam do skorzystania z oferowanej przez ekspertów PMI PC Transformation Team wiedzy.


Adriana Proszak

Adriana jest doradczynią biznesową i ekspertką w dziedzinie transformacji biznesowej i zarządzania zmianą. Wywodzi się z branży mediów i rozrywki, która obecnie należy do najszybciej zmieniających się segmentów światowej gospodarki.
Jest managerką z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu firmą i budowaniu biznesu od podstaw. Na co dzień wspiera firmy w obszarach strategii biznesowej, rozwoju przedsiębiorstwa, zarządzania projektami oraz kreacji i zarządzania marką. Jednym z obszarów jej zainteresowań i działań jest automatyzacja procesów biznesowych oraz ich optymalizacja, która większa zwinność w reagowaniu na zmieniające się potrzeby biznesowe.
Jako entuzjastka nowych technologii śledzi ich wpływ na człowieka. Poszukuje w tym obszarze nowych trendów, nowych wyzwań oraz możliwości, szczególnie w obszarze zastosowania sztucznej inteligencji.

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder