Zespół Transformation Team PMI PC: Eksperci od skutecznych zmian

Opublikowane przez Mateusz Religioni w dniu

Adriana Proszak

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie, organizacje muszą być gotowe na przekształcenia, zarówno te zaplanowane, jak i te wynikające z nieprzewidywalnych zdarzeń. Dlatego też powstaje coraz więcej inicjatyw i programów mających na celu wspieranie liderów i organizacji w procesie transformacji. Jedną z takich inicjatyw jest Transformation Team, który powstał w Project Management Institute Poland Chapter (PMI PC).

Misja, która przyświeca ich działalności to wspieranie organizacji w podnoszeniu jakości i efektywności realizowanych w Polsce działań transformacyjnych. W tym celu eksperci, którzy zgromadzili się wokół tej inicjatywy zamierzają zbudować wirtualne centrum kompetencji i stworzyć społeczność, która będzie dzieliła się swoją wiedzą.

W jaki sposób zamierzają to zrobić?

Ogólne założenia można zamknąć w 3P: Propagowanie, Poszerzanie i Publikowanie wiedzy z obszaru transformacji. Na początek za pomocą badań, wywiadów, ankiet, podcastów i analiz. 

Wygląda na to, że Transformation Team chce dogłębnie prześwietlić lokalny rynek przedsięwzięć transformacyjnych, żeby zderzyć go z globalnymi trendami. Tu nie chodzi już tylko o projekty oraz ich drogę z punktu A do punktu B, a o cały ekosystem – nawiązywanie relacji, pomaganie firmom, inspirowanie, dzielenie się praktykami oraz wyciąganie wniosków, aby móc skutecznie zarządzać zmianą.

Kolejne miesiące będą pracowite dla zespołu, który skupi się na identyfikacji kluczowych obszarów transformacji w kontekście globalnych trendów, które mogą wpłynąć na polski rynek. Jednym z celów będzie zgłębienie amerykańskiej inicjatywy Brightline® i dostosowanie ich wiedzy do polskich realiów. 

Social Media, Strefa PMI oraz strona internetowa PMI PC Transformation Team będą ważnym źródłem informacji dotyczących postępów tych prac. Warto je na bieżąco obserwować!


Adriana Proszak

Adriana jest doradczynią biznesową i ekspertką w dziedzinie transformacji biznesowej i zarządzania zmianą. Wywodzi się z branży mediów i rozrywki, która obecnie należy do najszybciej zmieniających się segmentów światowej gospodarki.
Jest managerką z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu firmą i budowaniu biznesu od podstaw. Na co dzień wspiera firmy w obszarach strategii biznesowej, rozwoju przedsiębiorstwa, zarządzania projektami oraz kreacji i zarządzania marką. Jednym z obszarów jej zainteresowań i działań jest automatyzacja procesów biznesowych oraz ich optymalizacja, która większa zwinność w reagowaniu na zmieniające się potrzeby biznesowe.
Jako entuzjastka nowych technologii śledzi ich wpływ na człowieka. Poszukuje w tym obszarze nowych trendów, nowych wyzwań oraz możliwości, szczególnie w obszarze zastosowania sztucznej inteligencji.

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder